Протягом 1948 р. для жителів  села відкрила свої двері Соломіївська сільська бібліотека, яка розгорнула діяльність  з хати-читальні, яка на той час так і називались культурним вогнищем. Свою діяльність бібліотекар спрямовувала на допомогу ліквідації безграмотності населення. Були налагоджені тісні контакти зі школами, колгоспом. Для читачів проводились голосні читання, політінформації,читацькі конференції, читались огляди літератури, колективні обговорення творів.

На початку діяльності фонд бібліотеки нараховував до тисячі  примірників. Сформувати його було непросто, а потрібних книг, крім літератури  суспільно-політичної тематики, на жаль, не було.

Бібліотека намагалась стати цікавою для громади села. Бібліотекар організовувала розважальні культурно-масові заходи, конкурси, створювала сприятливу атмосферу для проведення змістовного дозвілля.

Біля витоків формування Соломіївської сільської бібліотеки стояли працівники, завдяки ентузіазму яких бібліотека здобувала авторитет: Юрківський І.М.(1954), Стельмах Г.І.(1954), Дука О.Я.(1955), Дячок Є.А., Чернявська О.Т.(1962), Русаківська Л.М.(1966), Лохвич Г.А.(1974), Рощик Н.М., Веленець В.В.(1974).

У різні роки у вирішенні питань бібліотеки багато в чому урізноманітнила діяльність бібліотеки Лохвич Г.А.  Чимало для розвитку книгозбірні зробила Будкевич Ольга Яківна, яка тридцять вісім років тому прийшла працювати у книгозбірню Ольга Яківна Будкевич, яка організувала  роботу бібліотеки так, що під її керівництвом і сьогодні Соломіївська бібліотека - це гордість села. У бібліотеці створено розгалужений довідково-бібліографічний апарат, придбано багато цікавої науково-популярної, художньої літератури.

На даний час бібліотека обслуговує 500 читачів. Книжковий фонд бібліотеки нараховує понад 9 тис. примірників книг. Користувачам пропонуєються журнали,  газети. У фонді  широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, сучасні бестселлери, детективи, пригоди, подорожі, фантастика. Окремо виділений комерційний фонд літератури. Організовано відкритий доступ до друкованих видань з різних галузей знань.  Книжковий фонд широко представлений для користувачів шляхом оформлення книжкових виставок, тематичних полиць, переглядів літератури: «Поезія – це неповторність», «Історія одягнена в роман», «Вітчизна, як мати, у світі – одна!».     Діє акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Бібліотека  організовує та приймає активну участь в проведенні свят. Організовує виставки прикладного мистецтва народної творчості, складання альбомів історії села,  фото- виставки, тематичні полички та інше.  Бібліотека  постійно здійснює  пошукову роботу  з історії села, тим самим поповнює  альбоми, папки та тематичні  полиці по краєзнавству.  Більшість культурно - масових заходів проводиться присвяченим державним та професійним святам. Різноманітними формами роботи відзначаються календарні дати, народні свята, політичні та історичні події. Одним із основних напрямів діяльності  бібліотеки є національно-патріотичне виховання дітей, формування мовної  культури, популяризація та збереження історичної, національної та культурної спадщини.  В бібліотеці проводяться різноманітні заходи: уроки народознавства, уроки мужності та пам'яті, години спілкування, вікторини тощо.  Відродження України, її духовної спадщини неможливе без звернення до творчості Т.Г.Шевченка, якому належить любов і шана всього світу. До дня народження Т. Г. Шевченка в   бібліотеці пройшов літературний турнір "Тарас Шевченко в житті і слові:  грані пізнання». Бібліотекар познайомила їх з невідомою гранню його таланту, як художника. Протягом року для різних вікових категорій проводяться бесіди - огляди, конкурси, літературні вечори, години поезії, голосні читання. Сьогодні діяльність книгозбірні характеризується збільшенням діапазону інноваційних форм, методів обслуговування, запровадженням сучасних інформаційних технологій.  Бібліотека оснащена комп’ютерем, принтером, забезпечує користувачам необхідні умови для самостійного пошуку інформації. Створено веб-сайт книгозбірні, на якому представлено інформацію про її діяльність, краєзнавчі матеріали.

 Після впровадження сучасного технічного оснащення значно змінився формат проведення масових заходів. Різноманітні масові заходи з використанням наочності, музичного супроводу, технічних засобів проводяться у зв’язку з ювілейними літературними датами, історичними та політичними подіями. Створення власних слайд-презентацій, використання фрагментів відео, кадрів документальної хроніки значно підвищує ефективність заходів.  Діяльність бібліотеки постійно висвітлюється в засобах масової інформації.

Saturday the 27th. Соломіївська публічно-шкільна бібліотека - Joomla Templates