В Кураші 11 жовтня 1948 року в селянській родині народилася Свищевська Надія Михайлівна – поетеса, в її доробку збірки поезій:  «Запитай у берези»(2002),  «Конвалії у серці»(2003),  «Квіти диво силу» (2005), «Торкнутись таїни» (2007), «За тебе, рідна Україно». Закінчивши 9 класів у рідному селі, навчалсь у Рафалівській школі - інтернаті. Вищу освіту здобула у Київському державному університеті ім. Т.Г. Щевченка. За фахом - вчитель української мови і літератури.

Працювала у Трипутнівській школі Дубровицького району, директором Курашської школи. Проживає у м.Сарни, навчає української мови і літератури у Сарненському колегіумі.. Керівник літературної студії "Джерельце". З 1998 року її вірші друкуються у районних та обласних періодичних виданнях. «Вона давно залюблена в українське барвінкове слово, в людей рідного краю, без яких не уявляє свого життя. Любить дітвору, яку навчає поважати словесність, вчить не зраджувати її, а навпаки, примножувати її і відроджувати.

Саме такі життєві чинники і привели Надію Свищевську на поле, яке вона засіває зернами поезії, які дадуть в майбутньому гарні сходи і щедрий поетичний врожай", - ось так про неї відгукнувся член Національної спілки письменників України Леонід Куліш-Зіньків. «Торкнутись таїни» - четверта поетична збірка талановитої письменниці, яка вийшла у 2007 році у Сарненському видавництві «СловоСвіт». Шанувальники її яскравого таланту знову торкнуться вічних тем кохання, щастя та любові. У книжці можна зустріти вірші з яскраво вираженим філософським забарвленням. А ще - гарні поезії про красу рідного краю, його людей. Авторка глибше вникає в особливості сьогодення України, намагається заглянути в її історію, показати її величність і самобутність.

Хорланка с. Кураш вже півстоліття доносить до людей світле мистецтво, зберігають народні звичаї. 

В селі працюють підприємці, фермери, які ведуть своє господарство та допомагають жителям села. В центрі села Кураш працює магазин, ФАП і сільський клуб. В селі проживає  248 жителів.

Saturday the 27th. Соломіївська публічно-шкільна бібліотека - Joomla Templates